Vznik a vývoj společnosti

Historická fotografie

Historie firmy
Kovárna byla založena v roce 1936 původními majiteli bratry Jirkovými. Původně začínali s výrobou a opravami drobného zemědělského nářadí a strojů.

Postupně se hlavním sortimentem stala výroba seker a ručního nářadí, které se vyvážely pod ochrannou známkou do celého světa. Rozmach a plány na rozšiřování výroby zastavila 2. světová válka a krátce po jejím skončení byl podnik znárodněn.

Kovárna fungoval dále, ale výroba seker a ručního nářadí byla utlumena a nahrazena zápustkovým kováním (nože pro důlní bagry, nohy stahováků, příruby apod.).

Současná fotografie

V roce 1992 byla kovárna vrácena původním majitelům, rodině Jirků. Po dohodě zbývajících dědiců o restituci, převzali kovárnu vnuci jednoho z původních majitelů a připojili jí jako divizi k firmě STAKO Červený Kostelec s.r.o.
Kovárna prošla významným rozšířením a modernizací v letech 2005 - 2008, kdy bylo doplněno strojové vybavení a postavena nová výrobní hala.Současnost
Vzhledem k narůstající kapacitě výroby a omezených možností dalšího rozvoje ve stávajícím objektu v Červeném Kostelci, byl v roce 2016 zakoupen komplex budov kovárny v Dědově u Teplic nad Metují.

Postupně došlo k přemístění veškeré výrobní technologie do zakoupeného objektu. Tímto krokem firma významně rozšířila své výrobní i technologické kapacity.

Současná fotografie
x
Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies. Více informací. OK